Welkom op het 4Gamers Forum
Welkom op het forum van 4Gamers Forum. Om te kunnen deelnemen aan onze community moet je even registreren, dit is een eenvoudig en kortstondig proces. Daarna ben je officieel een 4Gamer en kan je deelnemen aan het forum. Door te registreren kan je:
|
#1
Posted 19 October 2011 - 22:08
De Belgische spoorwegen hebben duidelijk niet de beste jaren achter de rug, maar het momentum zou binnenkort moeten kantelen. Er is namelijk gigantisch veel nieuw materiaal op komst (300 nieuwe treinen Desiro en 120 locomotieven Type 18) en het oude materiaal wordt gemoderniseerd om betrouwbaarder te zijn. Kan dat de spoorwegen terugbrengen naar de oude glorietijden?
- 4Gamers Forum Administrator -
#2
Posted 19 October 2011 - 22:30
De treinen zijn nog nooit zoveel te laat geweest in al die jaren en toch worden de prijzen van de biljetten constant omhooggetrokken zonder dat de reiziger, de klant daar enige evolutie in ziet, in tegendeel.
Er mag dan ook wel gigantisch veel nieuw materiaal op komst zijn, ik zou zeggen eindelijk, want het werd eigenlijk wel ferm tijd, maar als ik dan hoor hoeveel van die nieuwe tuigen worden afgeschaft door technische mankementen, dan doet dat ook niet echt de hoop toenemen.
Naast de gebrekkige dienstverlening blijft dan ook constant de vraag, zal de trein wel rijden of niet door een staking? Stakingen zijn schering en inslag (alhoewel de laatste maanden niet, maar ik zie met die schrappingen weer een fijne periode tegemoet komen voor de vakbondsdélegés), de macht die zelfs de kleinste vakbond heeft binnen het bedrijf zorgt er voor dat het bedrijf ziek geworden is vanaf de basis. Door al die acties heeft iedere NMBS medewerker een fantastische job die héél mooi betaald is met héél veel verlof en een gegarandeerd bediendestatuut. Als je dan nog eens statutair bent, kunnen ze je gewoon niet meer buitengooien, wat je ook doet (of je zou iemand moeten vermoorden en zelfs dan nog)
Van zodra de spoorwegen geprivatiseerd worden, zal er een sociaal bloedbad dreigen en zal de holding ten onder gaan aan de concurrentie, dat is wat ik voorspel. Jammerlijk, maar helaas.
#3
Posted 20 October 2011 - 09:18
Zoals Black Mass zei, zou een betrouwbaarder NMBS ook wel positiever zijn... Persoonlijk heb ik gezworen dat, hoewel ik graag in IC treinen zit, ik nooit meer met de trein wegga en dit omdat je er gewoonweg geen staat kan op maken. De laatste keer dat ik meeging ben ik 3 uur onderweg geweest van Oostende naar Antwerpen centraal, als ik diezelfde reistijd neem met de auto zat ik al in Duitsland (ja, incl files en wegenwerken).
De NMBS mag beginnen met hun kop uit hun gat te halen en eens spieken bij landen die wél op tijd kunnen zijn met hun treinen (cfr Japan).
#4
Posted 20 October 2011 - 09:49
switchblade, op 20 October 2011 - 09:18, zei:
Zoals Black Mass zei, zou een betrouwbaarder NMBS ook wel positiever zijn... Persoonlijk heb ik gezworen dat, hoewel ik graag in IC treinen zit, ik nooit meer met de trein wegga en dit omdat je er gewoonweg geen staat kan op maken. De laatste keer dat ik meeging ben ik 3 uur onderweg geweest van Oostende naar Antwerpen centraal, als ik diezelfde reistijd neem met de auto zat ik al in Duitsland (ja, incl files en wegenwerken).
De NMBS mag beginnen met hun kop uit hun gat te halen en eens spieken bij landen die wél op tijd kunnen zijn met hun treinen (cfr Japan).
死んでください
#5
Posted 20 October 2011 - 12:01
- 4Gamers Forum Administrator -
#6
Posted 20 October 2011 - 12:25
En jah de vakbonden, mss komt het omdat mijn vader een zelfstandige is, maar van wat ik van vakbonden weet is dat het een ouderwetse maffiapraktijken iets is dat beter gewoon afgeschaft word, het systeem grondig herzien en veel functies doorschuiven naar andere systemen/overheids services.
#7
Posted 20 October 2011 - 12:43
Albert E.
#8
Posted 20 October 2011 - 13:19
Al meermaals afgeblaft door lompe, onbeleefde en incompetente stationchefs en treinbegeleiders.
Enige oplossing om te beginnen is de afschaffing van de statutaire contracten zoals al een paar hier gezegd hebben. Daardoor zullen zeker (hopelijk) de rotte appels al verdwijnen. Er hangt natuurlijk ook dat typisch ambtenaren sfeertje bij de nmbs waardoor het inefficientië troef is zoals in zoveel overheidsbedrijven. er zouden er veel verschieten moesten ze plotseling in de prive sector werken.
TankFest 2012 photo album :D http://imgur.com/a/858ir
#9
Posted 20 October 2011 - 18:20
Bloodywolf, op 20 October 2011 - 12:25, zei:
Dat valt allemaal wel mee hoor, wat je te zien krijgt zijn momenten op spitsuurtreinen. Iedereen in Tokio moet immers naar hun werk met de trein en aangezien iedereen zeer punctueel denkt, gaan jammer genoeg heel veel mensen op hetzelfde moment de trein nemen.
Om de 3 minuten is er op de Yamanote-lijn een nieuwe trein, je baseert je op filmpjes zonder context. Het is waar dat ze soms overvol zitten, maar dat is op een tijdspanne van een half uur en over vrouwen: die hebben op veel treinen zelfs een aparte wagon ter beschikking.
Over dat te ver stoppen: dat ze ontslagen worden is er idd misschien over, maar in Japan weet je ten minste waar je zal moeten opstappen en kun je een rij maken voor als de trein stopt en meteen opstappen in een ordelijke manier. Het is zelfs zo dat bij het kopen van een Shinkansen-biljet je de plaats op het perron meekrijgt waar je het best opstapt. Als je Daar wacht, dan stopt de trein met de juiste deur ook vlak voor je neus. Het is een service die de Japanse spoorwegen aanbiedt en daar betaal je uiteindelijk ook voor, want Japan heeft een van de duurste spoorwegen ter wereld, daarom ook dat ze er zo streng op zijn waarschijnlijk.
Bij de NMBS is zoiets blijkbaar onhaalbaar, je weet nooit waar de trein gaat stoppen en soms gaan de wagons zelfs ver over een overdekte zone, waardoor je lekker in de regen naar je wagon mag lopen, hoewel er afdaken voorzien zijn.
#10
Posted 22 October 2011 - 02:44
Dr.Gordon, op 20 October 2011 - 13:19, zei:
Al meermaals afgeblaft door lompe, onbeleefde en incompetente stationchefs en treinbegeleiders.
En verder: natuurlijk hebben de vakbonden het te ver gedreven bij de nmbs, natuurlijk moet er daar flink bespaard worden (en dan vooral aan de top, lijkt me) en natuurlijk mogen de vakbonden geen reizigers gijzelen. Dat is allemaal evident - behalve voor de betrokkenen blijkbaar.
#11
Posted 25 October 2011 - 13:41
Wat vriendelijkheid betreft, moet ge gewoon geluk hebben. Op de terug weg van Antwerpen hadden we een heel vriendelijke vrouw die ons ticket controleerde en op de heenweg hadden we een norse, oudere man...
#12
Posted 27 October 2011 - 21:44
And that's how we criminalize change"
#13
Posted 27 October 2011 - 22:12
Anneleen, op 27 October 2011 - 21:44, zei:
En efficiënte. Mijn oom werkt bij de spoorwegen en moet daar de treinen onderhouden enzo. Er staan over de grens doodleuk ettelijke nieuwe gekochte treintoestellen te wachten om in gebruik genomen te worden. Ondertussen al een paar jaar oud en dus weer wat verouderd
Guild Wars 2: Calista Arganan (Guardian, 80), Lady Calista (Warrior, 80), Adept Jenna (Elementalist, 80)
3DS-friendcode: 5026-4413-7898 / Wii U ID: Phazon4G / PSN: Phazon_4G
Wii (U) | PS3 | XBOX360 Elite + Kinect | 3DS | PSV | Dingoo A-320 | LG Optimus 2X (Jelly Bean) | iPod Classic 80GB
#14
Posted 27 October 2011 - 23:57
Je bent het ondertussen al gewoon en zoiets heet geen vertraging meer
Ze sluiten loketten en haltes, en als je dan het ticket op de trein koopt (want automaten werken vaak niet) dan kost het meer; go figure. Het is een log apparaat dat dringend wat overtollige zaken moet wegsnijden, en andere dan weer hervormen. De reizigers kunnen niet zonder, en jammer genoeg weet men dat maar al te goed.
#15
Posted 08 March 2012 - 17:04
"It's-a Me, Mario!"
#16
Posted 09 March 2012 - 19:14
Oké er zijn veel problemen maar ik vind dat je er begrip voor moet hebben. Communicatie is een geheel ander ding natuurlijk, als een trein te laat is/komt moet dat goed gecommuniceerd worden, in de meeste gevallen is dit wel maar niet altijd.
Grotendeels van de vertragingen die ik al heb gehad (neem ong. een twintig keer de trein per maand, niet veel dus) zijn oftewel een zielige mens die springt of mankementen waaraan de NMBS niet kan aan doen. (toch niet bewust) langste tijd dat ik in een trein heb vast gezeten was bijna één uur. De treinbegeleider was toen HEEL vriendelijk en informeerde ons heel goed. Is iedereen persoonlijk komen excuseren en heeft meermaals ons op de hoogte gehouden via de intercom.
#17
Posted 09 March 2012 - 19:19
Dae Jim, op 09 March 2012 - 19:14, zei:
Oké er zijn veel problemen maar ik vind dat je er begrip voor moet hebben. Communicatie is een geheel ander ding natuurlijk, als een trein te laat is/komt moet dat goed gecommuniceerd worden, in de meeste gevallen is dit wel maar niet altijd.
Grotendeels van de vertragingen die ik al heb gehad (neem ong. een twintig keer de trein per maand, niet veel dus) zijn oftewel een zielige mens die springt of mankementen waaraan de NMBS niet kan aan doen. (toch niet bewust) langste tijd dat ik in een trein heb vast gezeten was bijna één uur. De treinbegeleider was toen HEEL vriendelijk en informeerde ons heel goed. Is iedereen persoonlijk komen excuseren en heeft meermaals ons op de hoogte gehouden via de intercom.
iemand die zelfmoord pleegt is niet zielig.
Edited by Dr.Gordon, 09 March 2012 - 19:21.
TankFest 2012 photo album :D http://imgur.com/a/858ir
#19
Posted 09 March 2012 - 19:44
Eind jaren negentig werd het vervoersplan voorgesteld en ingevoerd. Het was ambitieus, met lange IC-verbindingen en frequente IR- en stoptreinen om zoveel mogelijk mensen op het spoor te krijgen. Het was enorm succesvol: de punctualiteit ging naar ongeziene hoogtes in België en de reizigersstromen namen enorm toe. Dat gaf meteen als probleem dat er te weinig zitplaatsen en treinmateriaal was om de toenemende stroom reizigers op te vangen.
Wat deed men dan in Brussel: het invoeren van de P-treinen (P van piekuur) om de mensen in de spitsuren van en naar hun werk te krijgen. Die piekuurtreinen moeten natuurlijk ergens inpassen, dus begon het puzzelen. Trein x zal 5 minuutjes vroeger moeten vertrekken en trein Y 5 minuutjes later zodat piekuurtrein P er nog tussen kan. In het begin ging dat nog, maar op den duur kwam er nog een P-trein en nog één en nog één. Het zal al wel duidelijk zijn dat er op een bepaald moment gewoon teveel treinen per uur op bepaalde lijnen kwamen te zitten. Neem daar nog eens bij dat een enorm pak van die treinen door Brussel moeten (omdat er nu eenmaal een gigantische reizigersstroom is van/en naar Brussel) en je weet al snel dat het gevaarlijk wordt.
Brussel is namelijk een bottleneck in de Belgische spoorweginfrastructuur. Brussel-Zuid heeft 21 bruikbare sporen, Brussel Noord 12 en Brussel Centraal amper 6. Je hebt in Centraal dus drie sporen richting Zuid en drie richting Noord en dat is gewoon te weinig om de 1200 treinen te slikken die daar dagelijks passeren. De N-Z-as is de druks bereden treinverbinding ter wereld. Het is zelfs zo erg dat de AVG-tijd (de tijd die de treinbegeleider heeft om na het aanvragen van vertrek terug in zijn trein te zijn) van 10 seconden naar 7 teruggebracht werd. Daarnaast mogen treinen zonder formaliteiten rode seinen overschrijden aan rit op zicht, alles om het verkeer daar zo snel mogelijk te laten passeren. Je moet maar eens op perron 3/4 gaan staan in Brussel Centraal om 7-8 uur 's ochtends. Het aantal treinen dat daar passeert is niet te tellen. Als alles goed gaat komen de meeste treinen met aanvaardbare vertragingen (-5) uit de N-Z-as, maar zodra er iets misgaat dan loopt het mis.
Elke trein heeft namelijk een rijpad gekregen, van zodra je van dat rijpad afgaat dan zijn je nodige baanvakken niet meer gereserveerd en kom je tussen andere rijpaden te zitten en hou je dus ook vaak de treinen achter je op. Hoe vaak gebeurt het niet dat een trein die perfect op tijd is in een bepaald station geen toelating tot vertrek krijgt omdat het spoorvak nog bezet is door een andere trein die daar eigenlijk al niet had mogen zijn. Door de grote verzadiging van het spoornet is er geen marge meer om dergelijke probleempjes vanzelf te laten oplossen.
Maar vanwaar komen die vertragingen dan? Dit zijn de meest uiteenlopende redenen:
Verouderd materieel: Bij de invoering van de P-treinen moest het materiaal frequenter ingezet worden en was er dus minder tijd voor onderhoud etc. Het nieuw aangekocht materiaal (de M6-dubbeldekkers en de nieuwe locomotieven) kwam traag binnen waardoor de hoge leeftijd van het materiaal problematisch werd. Nu de nieuwe Type-18 locomotieven er zijn, zou de technische betrouwbaarheid al een pak moeten toenemen (wat ook blijkt uit de hogere stiptheid in januari: 90%). Vanaf midden dit jaar wordt de uitrol van het nieuwe treintype 'Desiro' gestart, dat zou ook een pak moeten schelen.
Infrastructuur: Storingen aan de seingeving, overwegen, etc. zijn ook een reden van vertragingen, alsook geknapte bovenleidingen of defecte wissels. Er wordt momenteel veel geïnvesteerd in de vernieuwing van het ganse spoornet (de vele spoorwerven overal te vinden) om dit te verhelpen.
Externe redenen: Zelfmoorden gebeuren ook iets te vaak, alsook storingen in Nederland (de afgeschafte beneluxen) en Frankrijk. Iets minder vaak, maar gebeurt wel eens: bommeldingen, agressies tegenover treinpersoneel, stroomstoringen, etc.
Men wil de druk op het spoornet ook verlichten door laagbezette treinen te schrappen, wat ik ergens wel normaal vind...
- 4Gamers Forum Administrator -
#20
Posted 09 March 2012 - 19:48
Dr.Gordon, op 09 March 2012 - 19:19, zei:
iemand die zelfmoord pleegt is niet zielig.
Maar iemand die voor nen trein springt om het te doen is ne lompe egoïst. (en dan doel ik niet op de vertragingen die het oplevert)
Albert E.
2 user(s) are reading this topic
0 members, 2 guests, 0 anonymous users


