Epic Games heeft opnieuw een rechtszaak aan zijn been omwille van een dansje in Fortnite. Deze keer is het de moeder van “Orange Shirt Kid” die een compensatie wil. Daarmee treedt ze in de voetsporen van 2 Milly, Alfonso “Carlton” Ribeiro en Backpack Kid. Ze worden allemaal trouwens vertegenwoordigd door hetzelfde advocatenkantoor, Pierce Bainbridge Beck Price & Hecht LLP.
Orange Shirt Kid had zijn dansje aanvankelijk ingestuurd in het kader van de BoogieDown wedstrijd die Epic Games vorig jaar organiseerde. Fans werden aangemoedigd om hun dansje in te sturen en de beste dansjes zouden dan in Fortnite belanden. Orange Shirt Kid won niet, maar na een actie van de community werd beslist om zijn dansje, “the Random” alsnog in Fortnite te verwerken als “Orange Justice”.

Volgens de advocaten heeft Epic zonder toestemming gebruik gemaakt van het dansje van Orange Shirt Kid, dat volgens hen wel degelijk beschermd wordt en dus niet zomaar gekopieerd mag worden, laat staan om er winst mee te maken. Of er werkelijk copyright berust op dergelijke dansjes, daarover bestaat evenwel discussie en is dus een zaak voor de rechter. De moeder Rachel McCumbers, liet ook nog weten dat zijn zoon sinds de hele kwestie het slachtoffer is van cyberpesten.
Het probleem in deze zaak specifiek is natuurlijk dat er geen melding wordt gemaakt van de BoogieDown wedstrijd. Het dansje van de winnaars zou in Fortnite terecht komen en de winnaars zouden ook wat extra V-Bucks krijgen. Hoewel Orange Shirt Kid niet heeft gewonnen, was zijn dansje wel ingestuurd in het kader van de wedstrijd en dus zou het ook onder die regels vallen, waardoor Epic ermee zou mogen doen wat het wil.
Van alle rechtszaken die Epic aan zijn broek heeft hangen omwille van dansjes lijkt dit voorlopig de meest wankele, maar uiteindelijk zal het natuurlijk aan een rechter zijn om daarover te oordelen, tenzij men buiten de rechtbank om tot een overeenkomst komt.
Bron: pcgamer.com




