Als antwoord op kritiek van een investeringsgroep heeft Activision Blizzard de hoge bonussen voor CEO Bobby Kotick verdedigd. Volgens Activision Blizzard is Kotick een enorme meerwaarde voor het bedrijf en diens aandeelhouders en dus zijn de hoge bonussen gerechtvaardigd, zo klinkt het.
Kotick verdient met zijn loon alleen al sowieso aanzienlijk meer dan andere CEO’s in de gaming industrie, maar daarnaast krijgt hij jaarlijks nog een hoop bonussen, veelal in de vorm van aandelenopties. Die waren de afgelopen 4 jaar alleen al goed voor 96,5 miljoen dollar.
De kritiek op de hoge bedragen die Kotick verdient is afkomstig van CtW Investment Group, een investeringsgroep die samenwerkt met verschillende pensioenfondsen van vakbonden, die aanzienlijk wat aandelen van Activision Blizzard bezitten.
Volgens de groep is het niet netjes dat Kotick via allerlei constructies meermaals langs de kassa mag passeren om zo jaarlijks tientallen miljoenen te verdienen terwijl werknemers van het bedrijf nog niet eens een halve procent verdienen van wat hij verdient. Daarbij komt ook nog eens dat werknemers amper jobzekerheid hebben bij Activision Blizzard. In 2019 nog werden 800 werknemers op straat gezet. Voorlopig echter legt Activision Blizzard de kritiek dus naast zich neer.
Bron: kotaku.com





