Er ging al een tijdje het gerucht dat Valve werkte aan een eigen handheld en nu is het op de proppen gekomen met de Steam Deck, een handheld die mobiel pc-gamen even gemakkelijk moet maken als de Switch deed voor Nintendo. De goedkoopste versie van de Steam Deck kost je €419 en bevat een Zen 2 AMD-processor met 64GB eMMC opslagruimte. Voor €549 krijg je een SSD van 256GB en de duurste versie van €679 komt met een SSD van 512GB en een anti-glare case. Je kan de opslagruimte ook zelf uitbreiden met een microSD-kaart.
Daarnaast heeft de Steam Deack ook twee analoge sticks en twee trackpads, om games te spelen die nooit voorzien waren om op dit soort toestel te spelen. Achteraan heeft het toestel ook vier extra knoppen, die ingesteld kunnen worden door de gebruiker zelf. Het touchscreen heeft dan weer een grootte van 7 inch. De batterij biedt maximaal acht uur gameplezier. Dankzij de USB-C poort kan je de Steam Deck ook aansluiten op allerhande peripherals of zelfs een tweede scherm. Er komt ook een dock voor de Steam Deck, waar de prijs nog niet van bekend is.
De Steam Deck draait op een nieuwe versie van SteamOS, maar je kan er ook andere software op installeren en zo bijvoorbeeld ook games uit andere stores spelen. Je bent met de Steam Deck dus niet verplicht om enkel via Steam te spelen, al is het toestel natuurlijk voorzien om net dat zo eenvoudig mogelijk te maken.
Je kan de Steam Deck vanaf vandaag reserveren, leveringen worden verwacht vanaf december. Je kan alle informatie over het toestel hier vinden.








