In de Verenigde Staten is er momenteel veel te doen rond abortus. Er zijn namelijk plannen uitgelekt van het Supreme Court, dat de zogenaamde “Roe v. Wade” rechtszaak nietig zou willen verklaren, waardoor het recht op abortus in de VS ongedaan gemaakt zou worden.
Ontwikkelaar Bungie heeft zich nu uitgesproken voor het recht op abortus en stelt dat het nietig verklaren van Roe v. Wade een directe aanval zou zijn op de mensenrechten. Bungie is van oordeel dat alle mensen het recht hebben om hun eigen pad te kiezen en die vrijheid zal het naar eigen zeggen blijven verdedigen en ondersteunen.
Standing up for reproductive choice and liberty is not a difficult decision to make, and Bungie remains dedicated to upholding these values.https://t.co/zCjZZC2NkH pic.twitter.com/c0t4s4Xp1D
— Bungie (@Bungie) May 4, 2022
Op de verklaring van Bungie komen veel reacties, positief maar ook negatief. Voorstanders van het recht op abortus zijn natuurlijk blij met de steun van de ontwikkelaar, die we kennen van Halo en Destiny, terwijl tegenstanders Bungie de huid vol schelden.
Velen wijzen er ook op dat Bungie een gamebedrijf is en dat het zich beter niet uitlaat omtrent dergelijke (politieke) kwesties. Daar denkt Bungie zelf echter anders over. “Onze waarden bestaan voorbij onze games,” klinkt het. Nu en dan komt de studio ook met een gevatte repliek.







