Apple sluit dev account van Epic Games, Europa vraagt om uitleg
Update: Epic Games krijgt Developer Account terug.
Een nieuw hoofdstuk in de strijd tussen Epic Games en Apple. Die laatste heeft namelijk de Apple Developer Account van Epic Games opgedoekt, waardoor Epic Games niet meer in staat is om een iOS-versie van de Epic Games Store verder te ontwikkelen, laat staan te lanceren.
Ter herinnering: de strijd tussen Epic Games en Apple begon toen Epic Games uit de App Store werd gegooid omdat het bedrijf de spelregels van Apple had overtreden en betaalopties buiten het iOS-ecosysteem had voorzien. Van het ene kwam het andere, maar recent beloofde Apple dat het zich in Europa zou houden aan de Digital Markets Act, waardoor Epic Games zou mogen terugkeren en, sterker nog, een eigen store zou mogen voorzien voor iOS.
Epic Games liet dan ook weten dat het van plan was om dit jaar nog een eigen Epic Games Store op iOS te lanceren, maar nu wordt het bedrijf stokken in de wielen gestoken door Apple, dat zegt dat het de dev account van Epic Games mag afsluiten op basis van het feit dat Epic Games in het verleden een onbetrouwbare partij zou zijn gebleken. Epic Games zelf pikt dit natuurlijk niet en inmiddels heeft ook een woordvoerder van de Europese Commissie laten weten dat men Apple om een woordje uitleg vraagt.