previews

4Gamers aan de slag met F1 2020 – Een mogelijk hoogtepunt

4Gamers aan de slag met F1 2020  – Een mogelijk hoogtepunt
Titel

Heel wat sportevenementen zijn afgeschaft of uitgesteld omwille van het coronavirus en ook het Formule 1 seizoen start dit jaar later. Heel wat sportgames zitten dit jaar hierdoor in een lastig parket, want de statistieken en scores van voetballers, racewagens, teams of wat dan ook zijn nog niet aangepast aan het huidige seizoen. Ontwikkelaar Codemasters is ook in deze moeilijke tijden blijven werken aan F1 2020, waardoor gamers en echte coureurs op ongeveer hetzelfde moment de circuits kunnen verkennen. Wij maakten alvast een verkenningsronde.

Eén van de grootste vernieuwingen is de My Team modus. Hierbij kun je een elfde team toevoegen aan de competitie. Als manager krijg je een heleboel taken te verwerken: het kiezen van sponsors, het aanwerven van jonge nieuwkomers of oude bekenden, het upgraden van gebouwen en nog veel meer. Je moet er ook voor zorgen dat iedereen je naam kent en dat er geld in het laatje komt, waardoor zaken als merchandising, reclamecampagnes en persevenementen belangrijk zijn. Wanneer je dit alles goed weet te combineren, zul je na enkele jaren uitgroeien tot het beste team van de competitie.

En het zal best wel een tijdje duren. Een gelimiteerd startbudget zal ervoor zorgen dat je onderaan de ladder begint. My Team wordt geen modus die wordt gedomineerd door cijfers en statistieken. Het effectieve racen blijft centraal staan en tijdens wedstrijden kun je gewoon zelf achter het stuur zitten. Codemasters probeert hier een fijne balans uit te werken, waardoor zowel management gamers als racehelden hier voldoening uit kunnen halen. Deze game modus belooft de grootste vernieuwing in tijden te zijn voor de franchise en wij zijn erg benieuwd naar de verdere ontwikkeling hiervan.

Het allerbelangrijkste in een racegame is natuurlijk de gameplay en deze voelt geweldig goed aan. Gamers die vertrouwd zijn met F1-games zullen meteen weg zijn met de vertrouwde besturing. Dat wil niet zeggen dat alles hetzelfde is gebleven. Zo heeft het Energy Recovery System mechanisme een update gekregen. Dit mechanisme geeft je racewagen een snelheidsboost. Met de update kun je de ERS gebruiken hoe en wanneer je dat maar wil. De boost activeren op het juiste moment is erg belangrijk om optimaal de snelheid te benutten. Het zal enkele races duren voordat je de timing hiervan onder de knie hebt.

F1 2020 lijkt ook meteen een van de meest toegankelijke edities te worden. Beginners hebben meteen de mogelijkheid om de moeilijkheidsgraad te verlagen, waardoor het racen niet zozeer aanvoelt als een simulatie, maar meer een arcade-gevoel krijgt. Het is hierbij makkelijker om je snelheid en rijrichting te herstellen wanneer je van de baan rijdt. Als ook dat niet goed lukt dan kun je met een druk op de knop je wagen weer in het midden van de baan laten respawnen. Een terugkeer van een splitscreen modus betekent ook dat je samen op de bank kunt spelen met vrienden en familie. Veel games zien lokale multiplayer over het hoofd, terwijl dit vaak een manier is voor nieuwe gamers om een spel te ontdekken.

Er is echter ook aandacht voor ervaren racers. De besturing voelt erg natuurlijk aan en de races zijn bijzonder pittig op hogere moeilijkheidsgraden. Je moet vechten voor elke positie en op exacte afstand rijden van voorliggers om zo gebruik te maken van het Drag Reduction System, wat je sneller laat gaan. Ondertussen moet je ook eventuele inhaalmanoeuvres van de coureurs achter je zien te blokkeren. De AI maakt slimme keuzes en lijkt sommige patronen in je gedrag beter te herkennen naarmate de race vordert. Dit maakt de overwinning extra zoet wanneer je na verschillende rondes een lastige tegenstander eindelijk kunt inhalen.

Het is ook mogelijk om met F2 wagens te rijden en deze zijn wat lastiger te besturen. F2 wagens zijn slomer en hebben de drang om te oversturen en bochten veel te klein te nemen. Deze wagens hebben ook geen ERS functies aan boord en dit alles zorgt voor een compleet andere ervaring. Je moet meer vechten tegen het stuur om de wagen stabiel op de baan te houden.

Nieuwsbrief icon

Nieuwsbrief

Schrijf je in op onze nieuwsbrief en ontvang elke week het beste van 4Gamers in je mailbox!

Onderwerp: F1 2020
0 Reacties
Populairste
Nieuwste Oudste
Inline Feedbacks
Bekijk alle reacties

Nieuw op 4Gamers:

Nieuwsbrief icon

Nieuwsbrief

Schrijf je in op onze nieuwsbrief en ontvang elke week het beste van 4Gamers in je mailbox!

Ook interessant:

coolblue 4gamers

Heeft je setup nood aan een upgrade? Ontdek de scherpste gamingdeals bij Coolblue!

Avatar melden