previews

HANDS-ON PREVIEW | Indie Flash – SCHiM springt uit de schaduw

HANDS-ON PREVIEW | Indie Flash – SCHiM springt uit de schaduw
Titel

Puzzelgames met unieke systemen weten altijd onze aandacht wel te trekken. Zo ook SCHiM, een game waarin je van schaduw naar schaduw dient te springen om levels uit te spelen. Wij konden alvast aan de slag met een korte preview van de game.

Een schim wordt door de game beschreven als ‘de ziel en essentie van een object, ding of levend wezen. Alles met een schaduw heeft er één. Het is belangrijk dat een schim nooit van zijn ding wordt gescheiden!’ Het verhaal begint dan ook dat je als schim wél van je mens wordt gescheiden en op tijd probeert je weg terug te vinden.

Dit doe je door intuïtief van schaduw naar schaduw te springen. Je weet op voorhand wat je doel is, echter hoe je daar komt moet je zelf uitzoeken. Zo dien je soms gebruik te maken van voorbijrijdende auto’s of fietsers om je te verplaatsen, of moet je ergens het licht aansteken zodat er nieuwe schaduwen beschikbaar komen. Echt lastig waren de reeds beschikbare levels niet en momenteel voelde het voor ons een beetje eentonig aan. We hopen in de volledig release dan ook extra mechanics te zien die wat vernieuwing kunnen brengen naarmate de game vordert.

PREVIEW | Indie Flash - SCHiM springt uit de schaduw

De besturing werkt grotendeels vlot al voelt het springen niet altijd even precies aan.  Ook zijn de checkpoints af en toe vreemd waarbij je een stukje opnieuw dient te doen, want eens uit de schaduw word je snel teruggezet. Het is zeker geen ramp maar wij kunnen ons voorstellen dat dit in latere en hopelijk iets uitdagendere levels wel eens kan gaan irriteren.

In de levels zijn ook wat verzamelobjecten verborgen die je kan zoeken en het is ook fijn dat de wereld zeer interactief is. Zo kan je bijvoorbeeld, wanneer in hun schaduwen, fietsbellen doen afgaan, vuilnis uit vuilbakken gooien of bankjes doen wiebelen. Kleine zaken maar het geeft toch net die extra aan de wereld.

Nieuwsbrief icon

Nieuwsbrief

Schrijf je in op onze nieuwsbrief en ontvang elke week het beste van 4Gamers in je mailbox!

Google Voeg 4Gamers.be toe als favoriete bron op Google!
Onderwerp: Indie Flash
0 Reacties
Populairste
Nieuwste Oudste
Inline Feedbacks
Bekijk alle reacties

Nieuw op 4Gamers:

Nieuwsbrief icon

Nieuwsbrief

Schrijf je in op onze nieuwsbrief en ontvang elke week het beste van 4Gamers in je mailbox!

Google Voeg 4Gamers.be toe als favoriete bron op Google!

Ook interessant:

coolblue 4gamers

Heeft je setup nood aan een upgrade? Ontdek de scherpste gamingdeals bij Coolblue!

Avatar melden