Indie Flash - RuneScape: Dragonwilds
De lancering van RuneScape: Dragonwilds in early access was eentje die we niet zagen aankomen, maar ontwikkelaar Jagex dropte deze verrassing een paar weken terug en met een aantal uurtjes achter de kiezen, hebben we de volgende mening.
RuneScape: Dragonwilds brengt je naar het verlaten continent Ashenfall waar draken de bovenhand nemen. Een kleine tutorial leert je de kneepjes van het vak, want naast het vechten, moet je ook je personage in leven houden door te eten, drinken en slapen. Survival is deel van de ervaring en hier komen ook meteen enkele bekende elementen terug vanuit het RuneScape-universum. Zo heeft je personage skills, waaronder combat, construction, woodcutting, crafting en meer. Alle skills zijn nog niet aanwezig, maar komen in de toekomst zoals farming.
De Wise Old Man verzorgt je met quests zodat je telkens een doel hebt om naartoe te werken. Zo mochten we eerst een kasteel van orcs aanvallen waar we dan ook voor de eerste maal kennismaakte met een groene draak. Deze zal gedurende je avontuur nog ettelijke keren over Ashenfall vliegen en kan het zelf even op je hebben gemunt. Hierna moesten we een dungeon betreden waar enkele vallen, maar ook stevige vijanden ons stonden op te wachten. Wanneer je sterft keer je terug naar je bed. De items die je op zak had, ben je niet kwijt, want op de plaats van je dood staat een grafsteen waar je alles weer kan opnemen.
- LEES OOK: Alle Indie Flash reviews en previews
Resources zijn noodzakelijk voor je overlevingskansen, want ze houden je enerzijds in leven, maar laten je anderzijds toe om progressie te maken in het bewapenen van jezelf en een onderdak te bouwen. Voor bepaalde items moet je een dak boven het hoofd hebben en met deze items kan je dan nieuwe resources maken die wederom nieuwe items vrijspelen. Gaandeweg maak je jezelf dus sterker en dat is vergelijkbaar met het origineel concept van RuneScape, al is het bouwen van je eigen woning in een wereld zonder limieten wel nieuw.
RuneScape: Dragonwilds bevindt zich op dit moment nog in early access en dus niet alle content is aanwezig, maar het bevat alvast genoeg om je enkele uren spelplezier te bezorgen, dankzij de skills die je kan aanleren, maar ook quests die je vooruit helpen in het verhaal om de strijd aan te gaan met de draken die Ashenfall teisteren. We zijn alvast benieuwd naar de toekomst van de titel.