Nintendo heeft patent voor projector die objecten detecteert
Een patent dat Nintendo in 2014 al heeft aangevraagd, is nu openbaar gemaakt. Het betreft een patent voor een apparaat dat qua design veel weg heeft van de externe 3DS NFC reader, maar de functionaliteit verschilt toch danig. Dit apparaat kan namelijk, via een camera en spiegels, objecten in een ruimte waarnemen. Ook zou het ding als projector gebruikt te kunnen worden.
Natuurlijk wordt nu weer de vraag gesteld of dit patent iets te maken zou kunnen hebben met de Nintendo NX, de nieuwe console van Nintendo. Het antwoord is natuurlijk dat we het gewoon niet weten. Feit is echter wel dat het ding qua design dus veel weg heeft van de externe 3DS NFC reader. Het zou dan ook kunnen dat die NFC reader het resultaat is van een evolutie van dit patent, of dat integendeel dit patent een evolutie is van de NFC reader.
Alleszins lijkt het de bedoeling te zijn dat je met dit apparaatje objecten zou kunnen waarnemen en mogelijk inscannen, om vervolgens in-game te gebruiken. Dit loopt qua functionaliteit redelijk gelijk met wat Nintendo nu uiteindelijk doet met amiibo, maar dan op een iets andere manier. Het zou dan ook kunnen dat Nintendo gewoon heeft besloten om voor een andere aanpak te kiezen omtrent amiibo, en dat het dit patent heeft gelaten voor wat het is, maar dat zal de toekomst dus moeten uitwijzen.