Gran Turismo-maker: "PS3 was een nachtmerrie"
Een Gran Turismo-game verkoopt altijd wel heel erg goed, maar toch kan het proces tot aan de release niet altijd even vlekkeloos verlopen. Dat is ook wat Kazunori Yamauchi nu toegeeft als hij terugblikt op de ontwikkeling van Gran Turismo 5 en 6, op PlayStation 3.
"We ervaren altijd de druk om veel exemplaren te verkopen [ongeacht of de verkoop van GT 6 extra druk legt op Gran Turismo Sport]. Tegelijkertijd zat alles echt tegen voor GT 6 - vooral omdat de PlayStation 3 een enorm stuk moeilijk hardware was qua ontwikkeling. Dat bezorgde het team enorm veel stress. We kunnen dus zeggen dat GT 5 en GT 6 voor ons echt een nachtmerrie waren."
"De PS4 kan dan weer onze verwachtingen inlossen. Gran Turismo Sport heeft de innovatie die je niet meer hebt gezien sinds GT 1 en we hebben veel plezier tijdens de ontwikkeling. We ontdekken ook veel zaken gaandeweg. Het was op dat vlak dus goed dat we pas later met PS4-ontwikkeling zijn begonnen, omdat we dan tijd hadden om de hardware te onderzoeken."