Geoguessr trekt zich terug uit Esports World Cup na kritiek van fans
GeoGuessr is immens populair, ook al is het puur zoeken naar waar je exact bent op de wereld. Het is zelfs dusdanig populair dat het een plaatsje had gekregen als game op de Esports World Cup, een jaarlijks event in Saoedi-Arabië waar heel wat geld tegenaan gesmeten wordt.
Het feit dat Saoedisch geld dit allemaal financiert, wordt door sommigen gezien als sportswashing, waarmee het land zijn reputatie probeert op te krikken door te investeren in populaire activiteiten. De kritiek aan het adres van Geoguessr was dan ook niet mals en de ontwikkelaar erkent nu de feedback.
"We zullen niet deelnemen. Ik heb jullie reacties gelezen over onze aanwezigheid. Toen we de keuze hadden gemaakt, was dat met positieve bedoelingen, om zo ook in contact te komen met onze fanbase daar. [...] Toen we Geoguessr hebben opgericht in 2013 wilden we altijd dat het een community-first game zou zijn. [...] Jullie hebben ons duidelijk gemaakt dat onze keuze niet strookt met de waarden van Geoguessr en dus als jullie ons zeggen dat we fout zitten, nemen we dat ernstig. Daarom hebben we besloten om ons terug te trekken", laat de oprichter en CEO, Daniel Antell, weten.