Battlefield 6 verkoopt meer dan zeven miljoen exemplaren in vijf dagen
Battlefield 6 kent een vliegende start. Volgens schattingen van Alinea Analytics heeft de game in slechts vijf dagen tijd al meer dan zeven miljoen exemplaren verkocht, goed voor een omzet van zo’n 350 miljoen dollar. De cijfers beslaan zowel pc- als consoleversies, waarbij opvallend genoeg ruim 55 procent van de spelersbasis zich op Steam bevindt.
Dat past bij eerdere voorspellingen van Alinea’s Rhys Elliott, die vlak voor de release al aangaf dat Battlefield 6 beter zou presteren dan eerdere delen in de serie. Ter vergelijking: Battlefield 1 verkocht in zijn eerste jaar vijftien miljoen exemplaren. Battlefield 6 zit daar dus na minder dan een week al bijna op de helft van.
De verkoopcijfers komen overeen met data van SteamDB, die liet zien dat Battlefield 6 op zijn lanceringsdag een piek van ongeveer 750.000 gelijktijdige spelers bereikte. Dat maakt het een van de grootste releases ooit op het platform, met overvolle servers tot gevolg.
De ontwikkelaars lijken bovendien vastbesloten om snel op feedback in te spelen. Zo zijn er al updates aangekondigd om onder meer de zogeheten “Ladder Launching”-bug te verhelpen, evenals problemen met wapens die de nauwkeurigheid van schoten beïnvloeden.