Microsoft Points blijven voorlopig bestaan
Microsoft heeft gereageerd op de geruchten dat het Microsoft Points zou laten vallen met de komst van Windows 8. Om te beginnen bevestigt het bedrijf dat Windows 8 inderdaad de lokale munteenheid zal gebruiken als primair betaalmiddel, maar huidige Xbox Live-gebruikers zouden nog steeds aankopen kunnen doen met Microsoft Points. Deze punten zullen ook voor aankopen op de Xbox 360 gebruikt blijven worden, dus voorlopig wordt op de console niet overgeschakeld naar het nieuwe systeem.
Het feit dat er per platform een ander systeem zal gehanteerd worden, kan tot niet zo praktische situaties leiden. De content van Xbox Music en Xbox Video is op Xbox 360 en Windows 8 dezelfde, maar enkel op Windows 8 zal je de content zonder Microsoft Points kunnen kopen. Xbox 360-gebruikers die de punten dus liever achterwege laten, zullen hoe dan ook hun content via Windows 8 moeten aanschaffen.
Over de toekomst van de Microsoft Points gaf Microsoft verder geen commentaar, maar het lijkt vrij duidelijk dat men nu in een overgangsfase zit en dat de Microsoft Points hoe dan ook volledig zullen verdwijnen. Of dat deze generatie nog het geval zal zijn, valt nog af te wachten, maar de kans lijkt klein dat de volgende console van Microsoft nog een puntensysteem zal hanteren voor aankopen.