Rayman-maker: "Wii U verrassend krachtig"
Rayman-maker Michael Ancel liet onlangs een paar interessante zaken over Rayman Legends los. Hij vertelt ons wat meer over de Wii U, maar daarnaast vallen er ook wat interessante weetjes omtrent de engine van het spel te bespeuren. Zijn citaat vind je alvast hieronder:
"De Wii U verbaasde me omdat we weinig technische problemen hadden. Het spel draait zeer vlotjes. Wij hoeven niet constant dingen te optimaliseren. Zelfs voor de PS3- en Xbox360-versie van Origins hadden we te kampen met wat problemen. De Wii U is verrassend krachtig en bevat heel wat geheugen. Er kunnen zeer grote textures ingeladen worden, wat toch wel belangrijk is, aangezien de grafische artiest zijn textures in een hoge densiteit ontwerpt. Normaal gezien worden deze gecomprimeerd, maar soms vergaten we dit te doen en werkte het nog steeds. Dus ja, het is vrij krachtig."
"Vaak is het moeilijk om als een van de eerste ontwikkelaars aan de slag te gaan met nieuwe hardware, want het is vaak aan jezelf om een oplossing voor bepaalde problemen te zoeken. De kernelementen zijn echter zeer krachtig. Daarnaast hebben we ook een nieuwe belichtingsengine. De game engine voor Origins maakte vooral gebruikt van klassieke sprites in HD, maar nu kunnen we deze ook belichten of voorzien van schaduwen."