Death Stranding krijgt een anime-adaptatie
Naast de eerder aangekondigde live-actionfilm, komt er ook een anime gebaseerd op Death Stranding. Dat bevestigde bedenker Hideo Kojima in een interview met Vogue Japan, waarin hij terloops liet vallen dat er momenteel aan een anime wordt gewerkt. “Ik werk momenteel samen met A24 aan een live-actionverfilming van Death Stranding,” aldus Kojima.
“Bij gameverfilmingen zie je vaak twee benaderingen: zoals The Last of Us, dat dicht bij het origineel blijft, of zoals The Super Mario Bros. Movie, die meer fun is voor fans. Beide hebben hun waarde, maar als filmliefhebber wil ik de expressieve kracht van cinema verkennen.” Kojima geeft aan dat hij iets unieks wil maken dat alleen in filmvorm kan bestaan. Het wordt iets dat zelfs kans maakt op prijzen bij festivals als Cannes of Venetië. “Ja, we werken ook aan een anime-adaptatie,” voegde hij daaraan toe. Verdere details of een releasedatum zijn nog niet bekend.
De live-actionfilm werd eind 2023 al aangekondigd, met A24 als partner. Dit is de studio achter onder andere Everything Everywhere All At Once en Hereditary. Onlangs werd ook bekend dat Michael Sarnoski (A Quiet Place: Day One) het script schrijft en de regie op zich neemt.