Ubisoft annuleert Assassin’s Creed game vanwege politieke gevoeligheden
Volgens meerdere (oud-)werknemers van Ubisoft, die anoniem spraken met Game File, heeft de uitgever afgelopen zomer een nog niet aangekondigde Assassin’s Creed-game geannuleerd. Het spel zou zich afspelen tijdens de Reconstruction-periode na de Amerikaanse Burgeroorlog, in de jaren 1860 en 1870.
De game zou een voormalige tot slaaf gemaakte man volgen die naar het westen trekt om een nieuw leven op te bouwen. Daar zou hij gerekruteerd worden door de Assassins, waarna hij terugkeert naar het zuiden om te strijden voor gerechtigheid — onder meer tegen de opkomst van de Ku Klux Klan.
Volgens vijf bronnen die met Game File spraken, besloot het management in Parijs het project te schrappen om twee redenen: de online controverse rond Yasuke, de zwarte samoerai uit Assassin’s Creed Shadows en angst voor politieke gevoeligheden in de Verenigde Staten.
Een van de betrokkenen noemde de beslissing “teleurstellend maar niet verrassend”: “De leiding kiest steeds vaker voor het behouden van de politieke status quo. Geen risico’s, geen standpunt, zelfs niet op creatief vlak.” Het annuleren van het project komt op een moment dat Ubisoft zich intern herstructureert.
Afgelopen week startte het nieuwe, door Tencent gesteunde dochterbedrijf officieel onder de naam Vantage Studios, geleid door co-CEO’s Christophe Derennes en Charlie Guillemot. Wat dit betekent voor toekomstige Assassin’s Creed-projecten is nog onduidelijk, maar het lijkt erop dat Ubisoft voorlopig voorzichtige keuzes maakt in zijn historische verhalen.
“De leiding kiest steeds vaker voor het behouden van de politieke status quo."
Geeft toch wel aan in wat voor enorme bubbel deze mensen zitten. Ubisoft schopt al 10 jaar tegen de schenen van mensen die ook maar een beetje conservatief zijn. Het recentste voorbeeld is nog geen maand oud.
Geplaatst op 2025-10-09 13:36:39
Het is pas schrijnend als je beseft dat men daar überhaupt rekening moet mee houden...
Geplaatst op 2025-10-09 14:30:43
De Mensen
<=>
De Amerikaanse Overheid (dat musea en scholen straffen oplegt als diversiteit voorlegt, waaronder slavernij in de Amerikaanse Geschiedenis).
Geplaatst op 2025-10-10 03:54:21
Jammer, want klinkt als een oprecht interessante start voor een verhaal.
Geplaatst op 2025-10-09 15:09:12
Maar ook weer niet aangezien de assassins meestal achter grotere personen aanzitten die vaak een (deel van een) land of zelfs meer besturen.
Als kleinere titel zoals 'Freedom Cry' zou het wel werken. Toevallig een spel waarin je als zwarte man (Adewale) tegen de slavernij strijdt.
Geplaatst op 2025-10-11 11:22:20
Niet echt akkoord. KKK had op een bepaald moment echt wel een relatief grote aanhang met ook grote namen. Daarbij hoeft het ook niet zo te zijn dat de KKK de 'big bad' is. Kan evengoed iemand zijn die de KKK gebruikt, maar er zelf eigenlijk ook weinig mee heeft. Of het is gewoon onderdeel van het verhaal.
Geplaatst op 2025-10-13 08:10:34
Denk dat de gemiddelde Amerikaan tegenwoordig liever als slaveneigenaar of KKK speelt dan als zwarte slaaf
Geplaatst op 2025-10-09 15:36:14
pittige RTS Simulator dat je daarmee kan meemaken
*ik huiver wel bij denkt dat dit een goed idee zou zijn
Geplaatst op 2025-10-10 03:55:22
Oh nee, een gevoelige snaar van onzekere mensen raken.
Geplaatst op 2025-10-09 16:04:32
't Is erg dat we nu al moeten beginnen rekening houden met gevoelens van de KKK omdat veel mensen zich daar blijkbaar mee identificeren... Een jaar geleden riepen die nog allemaal dat ze géén racisten, nazi's of fascisten waren, en dat het een belediging was,... En nu mogen we ineens zo'n uitschot niet teveel krenken?
Wolfenstein 'm all!
Geplaatst op 2025-10-09 18:23:03
och, je kan elk bewijs dat je kan vinden onder sommige mensen hun neus schuiven maar ze zullen blijven ontkennen
Geplaatst op 2025-10-10 03:56:49
Het is nu eenmaal hun mentaliteit wanneer staalharde bewijzen hun op de neus worden geplakt, ze alsnog blijven ontkennen.
Beste bewijs zijn de Epstein files. Trump zijn anus brandt blauwheet omdat de bewijzen niet te ontzien zijn en toch lijkt hij te doen alsof er geen vuiltje aan de lucht is.
Onlangs grootschalige boekverbrandingen van verschillende boeken over de KKK, de zwarte slavernij, het dagboek van Anne Frank en andere wat zij als woke literatuur bestempelen. Maar een boek als Mein Kampf, wordt dan van de verboden lijst afgehaald.
Dat die aarslikkende, incestueuze Trumpaanbidders maar op hun continentje blijven...
Geplaatst op 2025-10-11 17:13:51, bewerkt op 2025-10-11 17:22:56
jha, da met die boeken was ze daar aan den andere kant van de oceaan doen is echt obsceen...
enja, er is nog genoeg andere waanzin...
Geplaatst op 2025-10-12 21:18:23