REVIEW | Indie Flash - Fast Fusion blaast je omver op topsnelheid
Wie Switch 2 zegt, zal ongetwijfeld denken dat Mario Kart World zowat de enige interessante launch game is, maar niets is minder waar. Net zoals acht jaar geleden het geval was, brengt ontwikkelaar Shin'en een Fast game op de nieuwe console van Nintendo uit. Fast RMX bracht ons destijds een mix van alle content uit Racing Neo voor de Wii U, aangevuld met wat nieuwe tracks. Met Fast Fusion wil men opnieuw liefhebbers van onder meer F-Zero aanspreken.
De opzet in Fast Fusion verschilt niet erg veel van zijn voorgangers. Het racen aan hoge snelheden in futuristische bolides is nog steeds identiek gebleven, waarbij phase shifts tussen rode en blauwe kleuren zorgen voor de nodige boosts. Nieuw is hierbij dat je op eender welk moment kan springen. Met een welgetimede sprong kan je de nodige boosts vergaren, obstakels vermijden of ergens op een zeer strategische plaats landen. Voor speedrunners is dit allicht een waar feest.
Qua aantal racetracks doen we voorlopig wel een stapje terug, want er zijn in totaal 12 tracks over 4 toernooien te bespeuren. RMX kon destijds op 36 tracks rekenen, al teerde het natuurlijk op de eerder gemaakte tracks in diens voorganger. Voor het lichte prijskaartje van 14,99 willen we dit echter door de vingers zien.
De grootste nieuwigheid is het fusion principe, waar het de titel aan te danken heeft. Verschillende voertuigen kunnen op deze manier tot nieuwe combinaties, met bijbehorende eigenschappen, gemaakt worden. Een aantal opties en mogelijkheden zorgen er zo voor dat zowel je versnelling, top speed en boost gewicht kunnen gemaximaliseerd worden.
Ontwikkelaar Shin'en weet als kleine studio steeds indrukwekkende graphics op beeld te toveren en dat is nu ook weer het geval. Je kan kiezen uit performance (stabiele framerate van 60, men overweegt momenteel een 120fps optie) of quality (30fps met significant verbeterde scherpte in resolutie en beeldkwaliteit). In handheld modus spreken we van een resolutie output van 1080p en op tv is dit 4K.
Qua multiplayer modi heb je de keuze uit een standaard 4 player splitscreen of de nieuwe GameShare mogelijkheden. Je kan op deze manier met je Switch 2 je spel met een andere Switch 2 console of zelfs met een Switch 1 console delen en zo samen spelen. Dit werkt op zich ok, maar met het streamen zal je natuurlijk wat minder scherp beeld hebben. Voorts weet de catchy soundtrack de game wederom weer prima te ondersteunen. Fun Fact, ook Jack Merluzzi - bekend als the announcer in F-Zero GX en Fast Racing Neo - is weer van de partij.
Voor de prijs kan je met Fast Fusion zeker geen miskoop doen. Liefhebbers van de serie, van WipeOut of F-Zero komen op deze manier weer aan hun trekken met een mooi afgewerkte futuristische racer van de ontwikkelaar.
- Nieuwe mechanics
- Split-screen multiplayer
- Audiovisueel tiptop in orde
- Wisselende beeldkwaliteit