Octopath Traveler 0 onthuld tijdens Nintendo Direct Partner Showcase
Square Enix heeft tijdens de Nintendo Direct Partner Showcase Octopath Traveler 0 aangekondigd, het derde hoofddeel in de populaire RPG-reeks. De game verschijnt op 4 december 2025 voor pc en consoles en speelt zich af vóór de gebeurtenissen van het eerste deel.
Octopath Traveler 0 wordt opnieuw ontwikkeld in samenwerking met Acquire en belooft een grootschalig avontuur in de vertrouwde wereld van Orsterra, met deze keer een focus op thema’s als wraak en eerherstel. Spelers kunnen zich verheugen op 30 rekruteerbare personages, achtkoppige gevechten en indrukwekkende baasgevechten. Het gevechtssysteem bouwt voort op de bejubelde systemen uit de vorige delen, terwijl de Path Actions uit Octopath Traveler 2 opnieuw een belangrijke rol spelen in hoe spelers omgaan met NPC’s.
Opvallend is dat deze prequel deels is gebaseerd op de mobiele spin-off Octopath Traveler: Champions of the Continent, maar geen directe port is. In plaats daarvan breidt Octopath Traveler 0 het mobiele uitgangspunt uit met nieuwe verhaalelementen, een herschreven narratief en meer diepgaande gameplay. Hoe Square Enix het verhaallijn gestroomlijnd heeft, is nog niet duidelijk.
Voor het eerst in de reeks wordt ook een stadopbouwmodus geïntroduceerd. Spelers kunnen hiermee hun verwoeste thuisstad opnieuw opbouwen. Daarnaast kunnen savegames uit eerdere Octopath-titels worden ingeladen, wat volgens Square Enix tot bepaalde beloningen zal leiden.
Mooi dat we een prequel krijgen, maar hopelijk is het verhaal net zo sterk als in OT2. Deel 1 was goed, maar had zijn zwakke punten qua verbondenheid tussen personages.
Geplaatst op 2025-08-04 14:13:34